Předchozí
Další
25 - 27 z 27 novinek
XIV. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU DECHOVÝCH HUDEB MINULOSTÍ

V sobotu 24.6.2017 v 10 hodin byl na Masarykově náměstí v Jeseník slavnostně zahájen již XIV. ročník Mezinárodního festivalu dechových hudeb, který pořádá ZUŠ Jeseník se Spolkem přátel umění a Priessnitzovy léčebné lázně a.s. Jeseník za finančního přispění města Jeseník.

V průvodu a následně i před radnicí se na náměstí představily tyto orchestry: DOM ZUŠ Jeseník s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o., Hudba Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje s mažoretkami, Orkiestra Dęta Mechnica – Kamionka /Polsko/ a Bodø Harmonimusikk /Norsko/. Nechybělo přivítání starostou města A. Kalousem i malý monstrkoncert v podání více jak 200 účinkujících. Sobotní odpolední program /koncerty zmíněných čtyř orchestrů/ se odehrál v Priessnitzových léčebných lázních a.s. Jeseník před Sanatoriem Priessnitz.

V neděli 25.6. od 10 hodin se pak před Priessnitzem představily malé kapely: Oškerova dechovka, Dynybyly band, Jesenická dvanáctka, Brass band Šohaj, Down beat dixileand band a na závěr opět velký orchestr Bialska Orkiestra Deta /PL/.

Festival se i letos pyšnil velkou návštěvností. Přálo počasí, bylo výborné občerstvení i skvělá nálada. Takže, že by za 2 roky patnáctý ročník?

Bc. Tomáš Uhlíř, prezident festivalu

Z FESTIVALU S NEJVYŠŠÍM OCENĚNÍM

Ve dnech 3. – 5.10.2014 se členové Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník společně s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník zúčastnili jubilejního X. ročníku Mezinárodního festivalu dechových orchestrů v maďarském Móru.

Festivalu se zúčastnilo celkem 11 orchestrů z Maďarska, Německa, Chorvatska, Slovenska a České republiky. Každý orchestr vystoupil se 40-ti minutovým programem na hlavním pódiu na místním náměstí. V tomto čase také musel každý orchestr zahrát 1 skladbu, kterou mu vybrala těsně před vystoupením mezinárodní porota. Po vystoupení všech orchestrů následoval malý monstrkoncert a průvod všech zúčastněných skupin do multifunkční sportovní haly. Za velkého zájmu diváků se zde ještě každý soubor prezentoval dvěmi skladbami a poté již došlo na vyhlášení výsledků. Porota u každého orchestru hodnotila nejen provedení vybrané povinné skladby, ale i celkově vystoupení na náměstí /souhra, dynamika, výběr skladeb apod./. Orchestry byly ohodnoceny ve třech pásmech – stříbrném, zlatém a zlatém plus. DOM ZUŠ Jeseník udělal na porotu velmi dobrý dojem a tak dirigenti orchestru Tomáš Uhlíř a Milan Domes převzali od pořadatelů pohár a diplom za umístění nejcennější – zlaté pásmo plus.

V neděli následoval ještě průvod v okrajové části města a odpoledne největší událost dne – velkolepý průvod orchestrů, mažoretek, folklórních souborů, alegorických vozů a vinařů městem.

Akce se uskutečnila se finančního přispění Města Jeseník a Olomouckého kraje.

ZLATÝ HATTRICK PRO JESENICKÝ ORCHESTR

V sobotu 17.2.2018 se členové Dechového orchestru mladých Základní umělecké školy Jeseník zúčastnili v Praze v Kongresovém sále Hotelu Pyramida jubilejního 20. ročníku Mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů a dosáhli senzačního úspěchu.

Ve své soutěžní kategorii získali zlaté pásmo s vyznamenáním, svou kategorii celkově vyhráli a navíc získali i cenu za nejlepší interpretaci povinné skladby Evžena Zámečníka Ozvěny tance.

Soutěže se zúčastnilo ve 4 kategoriích celkem 14 orchestrů z ČR, Německa, Rakouska, Maďarska, Lotyšska a Itálie, přičemž právě v kategorii s jesenickým orchestrem bylo dalších pět souborů. Odborná mezinárodní porota, tvořená odborníky na symfonickou dechovou hudbu, prohlásila po setkání s dirigenty, že výkon jesenického orchestru byl příjemným překvapením celé soutěže. Dosaženým bodovým hodnocením se tak DOM ZUŠ Jeseník s dirigenty Milanem Domesem a Tomášem Uhlířem stal v soutěži napříč kategoriemi vůbec nejúspěšnějším z českých orchestrů.

Dodejme, že mezinárodní soutěžní festival dechových orchestrů patří mezi nejvýznamnější akce podobného druhu v ČR. Jeho pořadatelem je festivalová kancelář OR-FEA za podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou WASBE /Mezinárodní asociace symfonických dechových orchestrů/.

Účast DOM ZUŠ Jeseník na zmíněné soutěži finančně podpořilo i Město Jeseník.

Předchozí
Další
25 - 27 z 27 novinek
Editace
Opravdu chcete smazat položku?
Tvorba www stránek
© 2019 Novinky Základní umělecká škola Jeseník. Všechna práva vyhrazena.
Design & Code by Voltage Multimedia Studio