Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 36 novinek
!!!

!!!

CELOROČNÍ ČINNOST DOM ZUŠ JESENÍK PODPORUJÍ OLOMOUCKÝ KRAJ A MĚSTO JESENÍK

CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE PRO DOM ZUŠ JESENÍK

CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE PRO DOM ZUŠ JESENÍK

Ve čtvrtek 21.4.2022 proběhl v Moravském divadle v Olomouci slavnostní večer s vyhlášením cen Olomouckého kraje.

„Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2021“, a to v  kategorii „Cena veřejnosti“ za Koncert k 50. výročí založení získal Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník. Cenu přebrali umělecký vedoucí orchestru a ředitel ZUŠ Jeseník Tomáš Uhlíř a dirigent Milan Domes.

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM POSLUCHAČŮM, PŘÍZNIVCŮM A VŠEM, KTEŘÍ NÁM DALI HLAS!!! VELMI SI TOHO VÁŽÍME!!!

ČERVEN VE ZNAMENÍ FESTIVALŮ ANEB VE ŠTĚTÍ ZLATÍ

ČERVEN VE ZNAMENÍ FESTIVALŮ ANEB VE ŠTĚTÍ ZLATÍ

Členové Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník se v červnu společně s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník zúčastnili hned dvou významných festivalů dechové hudby a mažoretkových skupin.

Ve dnech 8.-10.6.2018 vystoupili na již 55. ročníku Mezinárodního festivalu Kmochův Kolín. Zde se předvedli nejen v tradičním průvodu městem, ale i při samostatném koncertu a hlavně při závěrečném monstrkoncertu, kde společně s dalšími orchestry přednesli posluchačsky zajímavý program. Celou akci přímým přenosem přenášel Český rozhlas, nahrávala TV Noe.

Skvělého úspěchu dosáhli rovněž na 29. ročníku Národního festivalu FEDO Štětí, který se konal ve dnech 22.-24.6.2018. Při samostatném koncertu, který se odehrával na Husově náměstí v přírodním amfiteátru, se konala i soutěž, v případě mládežnických orchestrů v nejlepší interpretaci rockové skladby. Jeseničtí zařadili skladbu Deep Purple Medley, kterou dirigoval Milan Domes a sólo na tenor saxofon předvedl Vladimír Novák. Odbornou porotu zaujal orchestr natolik, že mu udělila cenu nejvyšší - první místo!

Mažoretky v soutěži skončily v silné konkurenci na pěkném pátém místě.

BLAHOPŘEJEME A VŠEM ČLENŮM ORCHESTRU I MAŽORETKÁM PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY!!!

DOM ZUŠ JESENÍK NA 51. ROČNÍKU KMOCHOVA KOLÍNA

DOM ZUŠ JESENÍK NA 51. ROČNÍKU KMOCHOVA KOLÍNA

Ve dnech 13. - 14.6.2014 se členové Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník zúčastnili již 51. ročníku prestižního festivalu Kmochův Kolín.

V sobotu dopoledne se uskutečnila na Karlově náměstí zkouška na monstrkoncert, na který pořadatelé vybrali pouze 2 moravské orchestry - a to Příbor a Jeseník. Doplněni o kolínské orchestry nacvičovali všichni program, který byl v souvislosti s Rokem české hudby koncipován hlavními dirigenty monstrkoncertu Markem Prášilem a Václavem Blahunkem ryze na české autory - od klasiky až po koncertní současnou dechovou hudbu a populární písně.
Odpoledne patřilo tradičnímu průvodu Kolínem a koncertům jednotlivých orchestrů. Představila se nejdříve Ústřední hudba AČR, pak DOM ZUŠ Jeseník a na závěr DOM ZUŠ Příbor.
Od 19 hodin následoval monstrkoncert, na kterém se kromě téměř 300 muzikantů představily i mažoretkové skupiny. Nechyběli ani zpěváci v čele s populárním Martinem Chodúrem.

Festival se pyšnil velkým zájmem veřejnosti - dle pořádající agentury program zpestřený například o koncerty Vlado Kumpana, Petra Spáleného či Petry Janů shlédlo na 13 tisíc posluchačů.

DOM ZUŠ JESENÍK NA KMOCHOVĚ KOLÍNĚ

DOM ZUŠ JESENÍK NA KMOCHOVĚ KOLÍNĚ

Ve dnech  10. - 12. června 2016 se Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník společně s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník zúčastnil  53. ročníku festivalu KMOCHŮV KOLÍN. Program celého festivalu byl bohatý na koncerty jednotlivých orchestrů z celé ČR i zahraničí, ale i na koncerty slavných interpretů, jako jsou Marie Rottrová a skupina Neřež, Kumpánovi muzikanti nebo Čechomor. Proběhl i tradiční sobotní průvod městem Kolín za přítomnosti široké veřejnosti a neděle se nesla v duchu monstrkoncertů. Organizátoři rozdělili tuzemské orchestry do dvou bloků – Čechy a Morava. V každém bloku usedly na podium zhruba čtyři orchestry, společně nazkoušeli a odpoledne na náměstí odehrály dva krásné koncerty, které živě přenášel Český rozhlas. Na závěr celého festivalu spolu všichni zahráli několik pochodů z pera Františka Kmocha a pořadatelé návštěvníky pozvali na příští ročník festivalu.

Účast Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník na Kmochově Kolíně finančně podpořili Město Jeseník a Olomoucký kraj.

Veronika Vlčková

DOM ZUŠ JESENÍK NA TŘECH MEZINÁRODNÍCH FESTIVALECH

DOM ZUŠ JESENÍK NA TŘECH MEZINÁRODNÍCH FESTIVALECH

Členové Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník se společně s Mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník zúčastnili v době vrcholné sezóny celkem tří mezinárodních festivalů.

Nejdříve to byl Mezinárodní festival v polské Pokrzywnici, který se pořádal na počest jubilea tamního orchestru v neděli 26. května 2019. Součástí festivalu byl průvod městem, společný monstrkoncert a pak samostatný koncert všech zúčastněných souborů v obrovském stanu u Hotelu Acropolis.

Na začátku června /7.-9.6.2019/ se pak jeseničtí zúčastnili v pořadí již 56. ročníku snad nejznámnějšího a nejprestižnějšího mezinárodního festivalu dechové hudby v České republice Kmochův Kolín. Nechyběl tradiční průvod městem, samostatný koncert na Karlově náměstí a samozřejmě proslulý monstrkoncert, který kromě Českého rozhlasu vysílala v přímém přenosu také TV Noe.

V sobotu 29.6.2019 pak orchestr s mažoretkami nemohl chybět na domácím, v pořadí již XV. ročníku MFDH v Jeseníku /viz další článek/.

Dodejme, že účast na zmíněných mezinárodních festivalech finančně podpořilo Město Jeseník a Olomoucký kraj.

DOPIS PANÍ STAROSTKY K JUBILEU 50 LET DOM ZUŠ JESENÍK

DOPIS PANÍ STAROSTKY K JUBILEU 50 LET DOM ZUŠ JESENÍK

DRUHÉ STUDIOVÉ CD POKŘTĚNO

DRUHÉ STUDIOVÉ CD POKŘTĚNO

V sobotu 24.3.2018 proběhl v rámci tradičního jarního koncertu DOM ZUŠ Jeseník křest v pořadí již druhého studiového CD "Filmové melodie."

CD se nahrávalo v polovině listopadu 2017 v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích. Pod vedením hudebního režiséra Aleše Podařila a zvukového mistra Petra Prokopa vzniklo CD se skladbami tentokrát z oblasti filmové hudby. Najdete na něm známé melodie z filmů Tenkrát na západě, Sedm statečných, Lví král, Gladiátor, Ledové království a další.

V případě zájmu o zakoupení CD (cena 200,-Kč) nás kontaktujte emailem či telefonicky.

Na koncertě samotném zazněl kromě jiného i soutěžní program, kterým se orchestr prezentoval v únoru na Mezinárodním soutěžním festivalu v Praze. Za dirigentským pultem se vystřídali Milan Domes, Tomáš Uhlíř a Vladimír Vraňovský. V některých skladbách se představily i Mažoretky SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník. V sólových skladbách zazářili Jakub Mrva - trombon, Tibor Novotný, Miroslav Mrva a Petr Čižinský - trubky a Hana Zacpálková - xylofon.

Děkujeme všem posluchačům za návštěvu a úžasnou atmosféru a těšíme se na setkání při dalších akcích.

FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB ZA NÁMI

FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB ZA NÁMI

V pořadí již XV. ročník Mezinárodního festivalu dechových hudeb se za velkého zájmu veřejnosti uskutečnil v Jeseníku na Masarykově náměstí a v areálu jesenických lázní v sobotu 29.6.2019.

Z velkých orchestrů se představily Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník, Hudba při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje, Dechový orchestr ZUŠ 5. května Kladno, polský Orkiestra Deta Lowkowice, z malých souborů pak Jesenická dvanáctka, Dynybyly band, Brass band Šohaj a Old time jazz band. Vyvrcholením festivalu bylo podvečerní vystoupení populární Stříbrňanky.

Dodejme, že festival pořádal Spolek přátel umění se ZUŠ Jeseník za finanční podpory Města Jeseník a Olomouckého kraje, Svaz dechových orchestrů ČR za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Priessnitzovy léčebné lázně a.s. Jeseník.

FINANČNÍ DAR SLAVNOSTNĚ PŘEDÁN

FINANČNÍ DAR SLAVNOSTNĚ PŘEDÁN

Ve čtvrtek 8. ledna 2015 byl v Praze předán finanční dar zástupcům ZUŠ Jeseník a Sdružení přátel umění.

Prostřednictvím Hotelu Aria předali pan a paní Ironstone finanční dar ve výši 200.000,-Kč. Tato částka bude použita na snížení cestovních nákladů členů Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník, kteří se společně s mažoretkami Crazy girls v září zúčastní prestižního festivalu v Šanghaji.

Slavnostního předání se zúčastnili: ředitelka ZUŠ Jeseník Zdeňka Kainarová, zástupce ředitelky a umělecký vedoucí DOM ZUŠ Jeseník Bc. Tomáš Uhlíř a předseda Sdružení přátel umění Mgr. Jiří Bartoň.

MANŽELŮM IRONSTONE ZA FINANČNÍ PODPORU MNOHOKRÁTE DĚKUJEME!!!
 

HNED TŘI OCENĚNÍ Z ITÁLIE

HNED TŘI OCENĚNÍ Z ITÁLIE

Členové Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník společně s mažoretkami SZUŠ taneční s.r.o. Jeseník se ve dnech 30.5.-6.6.2017 zúčastnili XVIII. ročníku Mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů a mažoretek v italské Giulianově.

Z festivalu, na kterém vystoupilo přes dvacítku souborů např. z Mexika, Francie, Itálie, Chorvatska, Bulharska, Polska a České republiky, si odvezli hned tři vynikající ocenění – v kategorii orchestrů 3. cenu, v kategorii mažoretek rovněž 3. cenu a cenu za sólový výkon získal člen jesenického orchestru trombonista Jakub Mrva.

V rámci festivalu se konalo několik vystoupení – soutěž orchestrů a mažoretek, vystoupení pro italskou státní televizi /ze všech účinkujících byl vybrán právě jesenický orchestr s mažoretkami/, krátký pochod městem, společný 1,5 km průvod všech zúčastněných orchestrů a vystoupení na závěrečném ceremoniálu.

Poděkování za úspěšnou reprezentaci školy, města, kraje a ČR patří všem členům orchestru, mažoretkám a jejich vedoucím. Velké díky též sponzorům a přispívatelům, zejména Městu Jeseník, Olomouckému kraji a PLL a.s. Jeseník za finanční podporu této akce.

Bc. Tomáš Uhlíř, ředitel ZUŠ Jeseník

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 36 novinek